Американців в Пекіні попередили про загрозу терактів

Посольство США в Пекіні попередило своїх громадян про загрозу терактів напередодні Різдва, спрямованих проти жителів заходу.

Влада Пекіна посилили охорону порядку і вивела на вулиці і в зони відпочинку озброєних поліцейських.

“Посольство США отримало інформацію про можливу загрозу жителям західних країн, які перебувають в районі Пекіна Сантітун. Громадянам США слід бути гранично обережними”, – йдеться в повідомленні посольства.

Британські, французькі та ірландські посольства також розіслали подібні попередження. Однак ніхто з них не повідомив подробиць про те, чим була викликана необхідність такої розсилки.

Експерт з контртерористичної діяльності Йанг Шу з університету Ланчжоу, сказав, що це може бути першою серйозною загрозою для громадян західних країн в Китаї. “Якщо розглядати терористичні загрози, які спостерігалися раніше, ще в 90-і роки, можна помітити, що крім одного інциденту в центральній Азії, вони не були спрямовані саме на громадян західних країн”.

Санлітун – один з найбільш фешенебельних районів Пекіна. Там розташовані шикарні ресторани, бари, кафе і магазини, серед яких перший китайський магазин Apple, який відкрився в 2008 році. Раніше в цьому районі вже траплялися трагічні події: у серпні мешканку Китаю зарізали біля магазину Uniqlo, коли вона проходила там разом зі своїм чоловіком, громадянином Франції. Китайські ЗМІ пізніше повідомили, що вбивця перед нападом сказав: “Ненавиджу американців”.

Влада Пекіна оголосила “жовтий рівень загрози” – найнижчий з трирівневої системи індикації загроз. Він триватиме всі різдвяні свята. Також було опублікованоофіційну заяву поліцейського управління міста: “У міру наближення свят, кількість людей, які відвідують магазини, розважальні заклади та заклади громадського харчування, значно зростає. Поліція Пекіна докладе всіх зусиль для забезпечення безпеки і порядку”.