Дніпропетровщині загрожує екологічна катастрофа

Інтенсивний пошук альтернативних поновлюваних джерел енергії у світі є одним з головних завдань, які стоять перед суспільством у XXI столітті. Наразі доступними для нас є біо-дизель, біогаз та інші види. Однак найперспективнішим поновлюваним па ливом вважається біоетанол.

Проте на Дніпропетровщині, як і по всій Україні все ще не оцінили усі його переваги. На жаль, жителі нашої області не квапляться переходити на такий от альтернативний вид палива. А дарма, адже найголовніший аргумент на користь біоетанолу – ми нарешті перестанемо забруднювати повітря. Наразі запаси нафти вичерпуються з кожним днем, а посіви рослин, навпаки поновлюються постійно. Який тут зв’язок? Справа у тому, що біоетанол створюється процесом переробки рослинної сировини. Саме тому жителям області, варто як можна швидше, переходити на таке біопаливо, що не забруднює атмосферу.

Як повідомляє, УКРАЇНСЬКИЙ БІОЕТАНОЛ, сьогодні весь світ бореться з екологічними проблемами такими як забруднення повітря, глобальне потепління, забруднення світового океану і морів, зниження викидів вуглецю в атмосферу, парниковим ефектом тощо.

Екологічні проблеми виникли не сьогодні й не вчора. Як свідчать літописи, ще близько 4 тисяч років тому вавилонський цар Хаммурапі, а пізніше – китайські імператори та європейські монархи, вже дбали про збереження природи й видавали накази про охорону лісів, трав`яного покриву степів, водних джерел. Схожі процеси відбувалися й в Україні за часів Княжої доби і Козаччини.

Величезної шкоди природі останнім часом завдає автомобільний транспорт, шкідливі продукти вихлопних газів якого в більшості великих міст світу становлять до 80% загального забруднення атмосфери:

– автотранспорт викидає в атмосферу 90% чадного газу, при високих рівнях вмісту в повітрі він викликає сонливість і навіть приводить до смертельних випадків;

– вихлопні гази сприяють утворенню смогу, парникового ефекту, який викликає глобальне потепління;

– бензол, що потрапляє в атмосферу з вихлопами чи випарами з бензобаків та бензоколонок під час заправки автомобілів може викликати рак легенів та респіраторні захворювання;

– окиси азоту з’єднуючись із сіркою випадають у вигляді кислотних дощів, котрі надзвичайно шкідливо впливають на довкілля;

– спільна реакція вуглеводів, кисню та окисів азоту на сонячне випромінювання приводять до утворення озону;

– під час згоряння бензину в двигунах автомобілів в атмосферу викидається токсичний свинець, який приводить до важких онкологічних захворювань;

– щорічно від автотранспорту в атмосферу надходить понад 2 млн. т окису та двоокису вуглецю, вони виявлені навіть у верхніх шарах льодовика Ґренландії.

Сюди варто добавити ще безпосередні викиди забруднювальних речовин в океан, при транспортуванні нафтопродуктів. Вже не кажучи про величезні витрати на розвідку, видобування, транспортування, й переробку нафти.

Світове співтовариство давно вже вдарило на сполох. Країни Америки та Європи почали робити конкретні кроки для вирішення цієї проблеми, і вони вже дали позитивні наслідки. Посилився контроль над вмістом вихлопних газів, за перевищення норм накладається немалий штраф. Американці та європейці, які борються за збереження довкілля і глобальним потеплінням почали активно підтримувати інвесторів та прийняли відповідні держпрограми щодо пропаганди виробництва екологічно чистого біоетанолу. Адже, на відміну від нафти, біоетанол є однією з форм використання відновлюваних джерел енергії, які можна отримати з сільськогосподарської сировини.

Використання біоетанолу як палива дозволить понизити викиди окису та двоокису вуглецю, свинцю, бензолу не кажучи вже про глобальні екологічні лиха – озонову діру, кислотні дощі, забруднення океану і навколишнього середовища. А це перш за все – здоров’я людей. Зрештою виробництво біоетанолу менш затратне ніж видобування й переробка нафти.

За підрахунками американських вчених ще у 2014 р. застосування етанолу дозволило скоротити викиди в повітря близько 13 млн тонн парникових газів, що приблизно дорівнює отруйним бензиновим вихлопам майже 2 млн автомобілів.

До речі, легковий автомобіль «Волга» забирає з повітря кисню в сто разів, а вантажівка ЗІЛ-130 – у 200 разів більше, ніж одна людина. Не кажучи вже про зношені іномарки, які заполонили дороги України.

Як зазначив керівник ТОВ “Біотехтрейд”, яке спеціалізується на виробництві й реалізації відновлюваних джерел палива в Україні, Олександр Слободяник: «Біоетанол – це знову ж таки одна із складових забезпечення охорони навколишнього середовища, оскільки від спалювання біоетанолу не виділяється стільки шкідливих речовин, як при спалюванні бензину, зокрема оксиду вуглецю, який може призвести до важких захворювань і летальних наслідків. При додаванні 10% біоетанолу до бензину викиди аерозольних частинок зменшуються на 50%, а викиди оксиду вуглецю – на 30%. Тому в Євросоюзі діє відповідна директива, яка вимагає до 2020 року наростити частку біоетанолу в автомобільному пальному до 10%. Глобальна проблема екологічного забруднення буде існувати до тих пір, поки все людство не об’єднається перед її викликами, тому що від цього залежить майбутнє наступних поколінь».

НОВИНИ РАЙОНІВ ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

новини Апостолівського району

новини Васильківського району

новини Верхньодніпровського району

новини Вільногірська

новини Дніпра

новини Жовтих Вод

новини Км’янського

новини Криворізького району

новини Криничанського району

новини Магдалинівського району

новини Марганця

новини Межівського району

новини Нікопольського району

новини Новомосковського району

новини Павлоградського району

новини Першотравенська

новини Петриківського району

новини Петропавлівського району

новини Покрова

новини Покровського району

новини П’ятихатського району

новини Синельниківського району

новини Солонянського району

новини Софіївського району

новини Тернівки

новини Томаківського району

новини Царичанського району

новини Широкинського району

новини Юр’ївського району