Дніпропетровська область стала лідером економічного розвитку України

Дніпропетровська область перша в Україні в 4 з 6 напрямків, які аналізував Мінрегіон. Про це УНН-Центр повідомили у прес-службі Дніпропетровської ОДА.

В 4 з 6 напрямків, які аналізував Мінрегіон, Дніпропетровщина стала провідним регіоном. Серед показників, де Дніпропетровщина лідер – економічна ефективність, розвиток інфраструктури, працевлаштування фінансова самодостатність.

Економічна ефективність: Дніпропетровщина перша в Україні за обсягами реалізованої промислової продукції. 20% всієї промислової продукції країни виготовляють наші промисловці. У трійці кращих область і в сільському господарстві. Цього року Дніпропетровщина зібрала рекордний врожай зерна – понад 4 млн. тонн.

Розвиток інфраструктури: Незважаючи на складну економічну ситуацію в країні, Дніпропетровщина активно розвивається: ремонтуються дороги, зводяться нові житлові будинки, відкриваються дитячі садки, модернізуються котельні. У цьому році в регіоні реконструюють 169 інфраструктурних об’єктів. Одні з найвищих темпів будівництва в Україні – на Дніпропетровщині.

Інвестиції: 2,2 тис. доларів на кожного жителя заробила Дніпропетровщина у співпраці з іноземними інвесторами. Це кращий результат серед областей. Показник Київської області, яка стоїть в рейтингу Мінрегіону наступною, удвічі менше – всього 966 доларів на мешканця. Нарівні з іноземними партнерами у регіон вкладають і українські інвестори.

Працевлаштування: На Дніпропетровщині найвищий рівень працевлаштування серед регіонів України. Рівень безробіття лише 6,8%. А середня зарплата в цьому році зросла на 16%.
Фінансова самодостатність. Дніпропетровщина в п’ятірці лідерів за темпами наповнення бюджету. За 11 місяців і 2 тижні грудня область заробила 11,3 млрд. грн. Це на 2,2 млрд. грн. більше, ніж планували на початку 2015-го.

Оцінка проводилася Мінрегіоном за 26 показниками в 6 напрямах соціально-економічного розвитку регіонів.
За результатами оцінки визначені 3 групи регіонів:

I група – регіони, які займають 1-5 місця: м Київ, Дніпропетровська, Київська, Харківська та Вінницька області.

II група – 15 регіонів, які зайняли з 6 по 20 місця: Миколаївська, Львівська, Запорізька, Рівненська, Івано-Франківська, Кіровоградська, Сумська, Волинська, Хмельницька, Закарпатська, Одеська, Херсонська, Полтавська, Черкаська та Чернівецька області.

III група – регіони, які зайняли п’ять останніх місць: Чернігівська, Житомирська, Тернопільська, Донецька і Луганська області.