Дніпропетровські автомобілісти благають лише про одне

Проблема доріг на Дніпропетровщині стоїть так само гостро, як і по всій України. Найрозумніший вихід із ситуації – концесійні дороги, адже держава не має коштів для утримання та створення нових шляхів. На жаль, цей чудовий спосіб залучення інвестицій досі не набув популярності. Концесійна дорога змогла б не тільки полегшити життя усіх автомобілістів нашої області, а й зіграти на руку бізнесу.

Фінансування проектів будівництва автомобільних доріг планується здійснювати за кошти інвесторів на концесійних засадах відповідно до Закону України «Про концесії на будівництво та експлуатацію автомобільних доріг» від 15.01.2009 № 891-VI.

Повернення інвестицій концесіонер буде здійснювати шляхом збору плати за проїзд дорогою, плати за доступ і експлуатацію об’єктів дорожнього сервісу, придорожньої інфраструктури, розміщення реклами, логістичних центрів, а також сучасних ліній зв’язку вздовж дороги. У випадку збитковості об’єкта концесії, чинним законодавством передбачено надання концесіонеру державних дотацій, компенсацій.

Проте, на жаль, все це лише залишається в мріях багатьох автомобілістів України. Хочеться вірити, що влада зрозуміє,  єдиний вихід із ситуації – концесійна дорога.