Дніпровська міськрада виділила 18,5 мільйонів гривень на “Дебати” для старшокласників

Дніпровська міськрада виділила 18,5 млн грн на 5-річну освітню програму «Дебати», розраховану на старшокласників.

Відповідне рішення ухвалене 21 грудня, в ході чергової сесії міської ради, передає сайт Дніпро Сьогодні з посиланням на Уніан.

Програма, яка прийнята в Дніпрі вперше, передбачає створення в усіх районах міста на базі позашкільних навчальних закладів дебатних гуртків, в яких займатимуться учні 8-11 класів. Обговорення за профільними темами відбуватимуться за правилами міжнародного формату шкільних дебатів.

«Такі програми допомагають суспільству змінитися. Суспільству сьогодні не вистачає критичного та аналітичного мислення. Ця програма допоможе переломити ситуацію. Такі освітні програми спрямовані в майбутнє», – наголосив у ході сесії депутат Дніпровської міськради Олександр Купрієнко.

Як зазначено в рішенні міськради, із загальної суми фінансування «Дебатів» 16 млн грн підуть на оплату праці вчителів, які вестимуть профільні факультативи. Решта коштів передбачена для друку методичних матеріалів і організації в Дніпрі дебатних турнірів.

Перед запровадженням програми викладачі майбутніх дебатних клубів прослухають спеціальні курси.

За інформацією міськради, інтерактивна методика дебатів серед учнів і студентів популярна в понад 70 країнах світу. Так, дебатні клуби в школах і вишах є освітньою традицією, зокрема, в США, Канаді, Ізраїлї, Великій Британії, Німеччині та Польщі.