Історик розповів, що спільного між Путіним і Гітлером

Порівнювати президента Росії Володимира Путіна і лідера нацистської Німеччини Адольфа Гітлера цілком доречно з історичної точки зору. В агресії проти України Кремль використовує ті ж методи гібридної війни, які свого часу застосовувалися в нацистській Німеччині. Про це в коментарі Обозревателю розповів старший науковий співробітник Інституту історії НАН України, екс-начальник архіву СБУ Сергій Кокін.

“Тут паралелі цілком доречні. Путіна можна порівнювати з Гітлером, тому що те, що відбувалося, починаючи з Криму, зроблено начебто під копірку того, що робив Гітлер, починаючи з окупації Судетської області Чехословаччини. Там теж була розіграна карта утисків судетських німців, порушення їхніх прав і так далі. Потім було вторгнення і певний параліч країн-союзників Чехословаччини”, – розповів історик.

Кокін додав: під час Другої світової війни також використовувалися елементи гібридної війни – “проникнення замаскованих агентів”. “Зелені чоловічки” були і тоді – нацистські підготовлені сили були і в Чехословаччині, і в Австрії”, – зауважив він.

Відповідаючи на питання, чи означають ці паралелі з Другою світовою війною, що і сьогодні, як тоді, країна-агресор має намір порушувати будь-які домовленості, історик сказав: “Дивлячись які домовленості і з ким. Частина домовленостей виконується обов’язково, тому що вона влаштовує обидві сторони. Якісь домовленості з агресором у принципі неможливі, тому що агресор зрозуміє тільки силу”.

У цьому контексті він додав: “Це було актуально і тоді, і зараз. Як кажуть, хуліган – хуліган до того часу, поки не отримав гідну відсіч. Після цього він, як правило, стає тихим і спокійним”.

Як відомо, 75 років тому, 22 червня 1941 року, нацистська Німеччина напала на Радянський Союз.