Кліщі надають перевагу певній групі крові

Кліщі надають перевагу певній групі крові. Здається, ця теорія, яка досі не була науково обґрунтована, є вірною. Про це свідчать результати дослідження чеських вчених.

Дослідники з Університету Масарика у Брно, Чехія, провели 100 тестів, які засвідчили: кліщі полюбляють людей з групою крові А (II) (36% випадків), найменше ж – групу B (III) (15% випадків). Ті, у кого група крові 0 (I) або AB (IV), можуть, звичайно, стати жертвою цих паразитів, проте – згідно з дослідженнями – вони не є найбільш бажаним об’єктом нападу кліщів, – інформує Gazeta.pl.

Для дослідження вчені зібрали на річці Руда біля Брно звичайних кліщів (Ixodes ricinus), які зустрічаються по всій Європі. Після цього кліщам надали вільний доступ до зразків чотирьох груп крові, зібраних у добровольців. Резус-фактор до уваги не брався.

«Ці висновки можуть бути використані для зменшення ризику укусу цих павукоподібних. Люди з групою крові А повинні докласти всіх зусиль, щоб захистити себе від кліщів більш ефективно», – зазначила доктор Алена Заковська, яка очолювала дослідження.

«Обираючи жертву, кліщі керуються запахом, температурою тіла, а також кількістю виділеного людиною вуглекислого газу. Люди з швидким метаболізмом або ті, хто практикує, наприклад, біг в лісі, притягують кліщі, мов магніт. Те саме стосується хворих людей та вагітних жінок», – наголосив дерматолог, доктор Бартош Павліковський.

ДЖЕРЕЛО

НОВИНИ РАЙОНІВ ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

новини Апостолівського району

новини Васильківського району

новини Верхньодніпровського району

новини Вільногірська

новини Дніпра

новини Жовтих Вод

новини Км’янського

новини Криворізького району

новини Криничанського району

новини Магдалинівського району

новини Марганця

новини Межівського району

новини Нікопольського району

новини Новомосковського району

новини Павлоградського району

новини Першотравенська

новини Петриківського району

новини Петропавлівського району

новини Покрова

новини Покровського району

новини П’ятихатського району

новини Синельниківського району

новини Солонянського району

новини Софіївського району

новини Тернівки

новини Томаківського району

новини Царичанського району

новини Широкинського району

новини Юр’ївського району