Коломойський хоче через суд стягнути з України $5 млрд

Відомий український бізнесмен Ігор Коломойський подав проти України позов до суду на $5 мільярдів. Таким чином олігарх намагається отримати максимальну ринкову ціну за 10 млрд кубометрів газу, які були здобуті “Укрнафтою” в минулі роки. Про це заявив глава НАК “Нафтогаз України” Андрій Коболєв, передають Нескучные новости.

“Коломойський хоче отримати максимальну ринкову ціну. Він, якщо я не помиляюся, подав позову не проти “Нафтогазу”, а проти держави Україна на 5 млрд доларів. Це захмарні гроші. Наша позиція дещо інша. Згідно із законом вартість цього газу в той момент визначала НКРЕ. Ми не збираємося з ними сперечатися, правильно це чи ні. Важливий момент: на момент приватизації “Укрнафти”, момент входу Коломойського на “Укрнафту”, зобов’язання продавати газ за цією ціною існувало”, – зазначив топ-менеджер “Нафтогазу”.

Відповідно, за його словами, тоді вже було зобов’язання в “Укрнафти” продавати газ саме для цілей поставки його населенню.

“Тому у пана Коломойського, мені здається, одна з головних проблем у суперечці з Україною – довести, що держава якимось чином погіршила його умови в порівнянні з тими, які були на момент його входу в компанію”, – пояснив Коболєв.

Відповідаючи на питання, чи можливий мир в цьому процесі, він зазначив, що “рішення спірних питань в судах є цивілізованим або одним з найбільш цивілізованих процесів”.

“Вони успішно відбирали газ. У 2010 році Коломойському вдалося отримати його назад в деякому обсязі. Ось на це ми категорично не згодні йти. Більш того, якщо не помиляюся, є кримінальне розслідування проти нас (“Нафтогазу”. – ред.) з приводу того, чому ми не виконуємо рішення суду і не віддаємо газ”, – розповів Андрій Коболєв.

Як раніше повідомляли в ЗМІ, попередній прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк запропонував розробити план щодо санації “Укрнафти”, що, на його думку, допоможе вирішити питання з боргами компанії.

НОВИНИ РАЙОНІВ ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

новини Апостолівського району

новини Васильківського району

новини Верхньодніпровського району

новини Вільногірська

новини Дніпра

новини Жовтих Вод

новини Км’янського

новини Криворізького району

новини Криничанського району

новини Магдалинівського району

новини Марганця

новини Межівського району

новини Нікопольського району

новини Новомосковського району

новини Павлоградського району

новини Першотравенська

новини Петриківського району

новини Петропавлівського району

новини Покрова

новини Покровського району

новини П’ятихатського району

новини Синельниківського району

новини Солонянського району

новини Софіївського району

новини Тернівки

новини Томаківського району

новини Царичанського району

новини Широкинського району

новини Юр’ївського району