Коломойський обійшов Пінчука

Журнал “Forbes Україна” представив новий рейтинг найбагатших людей нашої країни. Практичні вся сотня багатіїв за підсумками минулого року стала біднішою. Виною цьому – падіння цін на сировину, просідання машинобудівної галузі, зупинки заводів у зоні АТО, а також втрата російського ринку збуту. Про це повідомляють Нескучные новости.

Перше місце в рейтингу знову дісталося Рінату Ахметову. Його статки оцінюють у 2,3 млрд дол. За останній рік знизились на 4,6 млрд. Падіння вартості активів мільярдера пов’язано зі зниженням світових цін на залізорудну сировину і метал.

На другому місці – Ігор Коломойський з 1,3 млрд дол. За останні п’ять років капітал найбагатшого жителя Дніпропетровська скоротився більш, ніж удвічі.

Співвласник групи “Приват” Геннадій Боголюбов зберіг розмір своїх статків на колишньому рівні – 1,3 млрд дол.

Віктор Пінчук опустився з другої на четверту сходинку рейтингу, втративши приблизно 300 млн. Зараз він має 1,2 млрд дол.

Власник компанії “Миронівський хлібопродукт”, Герой України Юрій Косюк зберіг за собою п’яте місце рейтингу, втративши 100 млн. Відзначають, що в 2016-му він розраховує вкласти в українські проекти до 110 млн дол., а також відкрити виробництво в Нідерландах.

Статки президента України Петра Порошенка оцінюють у 858 млн. За останній рік вони зросли на 100 млн дол., дозволивши голові держави піднятися з 8-го на 6-е місце.

На сьомому місці – виходець з другої десятки Олексій Вадатурський. Його статки за рік зросли на 50%, і їх оцінюють у 840 млн дол. Керівник компанії “Нібулон” має намір в 2016 р. вкласти в бізнес близько 60 млн дол.

Власник і президент DCH Group Олександр Ярославський втратив одну позицію і опинився на восьмому рядку рейтингу з показником в 721 млн дол.

Капітал генерального директора Kernel Андрія Веревського збільшився на 22 млн дол. – до 694 млн дол. За підсумками 2015-го чистий прибуток компанії склав 106,9 млн дол. проти збитку 98,3 млн дол. у 2014-му. Веревський посідає 9-е місце.

Леонід Черновецький замикає десятку найбагатших людей країни, збільшивши капітал на 37 млн доларів. Його статки оцінюють у 680 млн. Черновецький зараз проживає в Грузії, а всіма бізнес-справами займається його син Степан.

З десятки лідерів цьогоріч вилетіли Костянтин Жеваго, Вадим Новінський і Сергій Тігіпко. Загальні статки сотні загалом скоротилися на чверть і тепер становлять 20 млрд дол.

Основні точки зростання – розвиток аграрного сектору та харчової промисловості, завдяки чому в рейтингу вперше з’явилися Віталій Хомутинник (Uniline Finance Ltd), Сергій Кролевець (засновник “Ерідон”), Рафаель Гороян (“Прометей”), а також Дмитро Кравченко (LNZ Group).

Активне зростання показала і фармацевтика. На кілька рядків піднялися Філя Жебровська (“Фармак”), а також Володимир і Гліб Загорії (“Дарниця”). Уперше в список найбагатших потрапили власники великих дистриб’юторів ліків: Андрій Губський (“Оптима-Фарм”), Олександр Дитятковський і Олександр Суходольський (БаДМ), Валерій Кондрук (“Фармпланета”).

Дебютантом рейтингу є засновник найбільшого e-commerce проекту країни Rozetka.ua Владислав Чечоткін.

НОВИНИ РАЙОНІВ ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

новини Апостолівського району

новини Васильківського району

новини Верхньодніпровського району

новини Вільногірська

новини Дніпра

новини Жовтих Вод

новини Км’янського

новини Криворізького району

новини Криничанського району

новини Магдалинівського району

новини Марганця

новини Межівського району

новини Нікопольського району

новини Новомосковського району

новини Павлоградського району

новини Першотравенська

новини Петриківського району

новини Петропавлівського району

новини Покрова

новини Покровського району

новини П’ятихатського району

новини Синельниківського району

новини Солонянського району

новини Софіївського району

новини Тернівки

новини Томаківського району

новини Царичанського району

новини Широкинського району

новини Юр’ївського району