Криворізькі правоохоронці завітали у гості до школярів

Криворізькі поліцейські, а саме інспектори молодіжної превенції Інгулецького та Металургійного відділень поліції провели профілактичну бесіду, спрямовану на підвищення правової грамотності неповнолітніх і захист їх прав. Про це пише КРИВИЙ РІГ СЬОГОДНІ з посиланням на ГУ НП в Дніпропетровській області.

Бесіду провели з учнями Криворізької загальноосвітньої школи №115 та учнями Криворізького науково-технічного Металургійного ліцею №16. Підліткам пропонувалося згадати, з якого віку настає адміністративна та кримінальна відповідальність, а також, з якого часу вони повинні перебувати вдома, або під наглядом батьків.

Представник поліції довів до учнів переконливі приклади, пов’язані з крадіжками стільникових телефонів, а також дрібними розкраданнями в магазинах, також, розповів дітям про необхідні документи на керування транспортними засобами (мопедами) та ризики, на які наражаються підлітки під час керування, а також про необхідність носити на одязі, велосипедах та речах світловідбиваючі елементи.

Поліцейські постаралися донести учням правові знання в доступній формі, розповіли про Сімейний кодекс та інші нормативно-правові акти, де міститься корисна інформація, що стосується прав і обов’язків дітей.

Також правоохоронці довели до них інформацію, в які установи неповнолітні можуть звернутися за допомогою, якщо порушуються їхні права.

З метою запобігання втягнення підлітків у протиправну діяльність поліцейські ознайомили учнів з наслідками антисоціальної поведінки, та роз’яснили зміст відповідальності за вчинення правопорушень.

Поліцейські роз’яснили учням, що адміністративна відповідальність наступає за порушення громадського порядку, кримінальна відповідальність – за скоєння злочинів. Особливу увагу вони звернули на види кримінальних покарань, що застосовуються до неповнолітніх, а також акцентували увагу підлітків на недопущення скоєння правопорушень.

Під час заходу молодь активно ставила питання, відповіді на які змогли розвіяти міфи і стереотипи про злочинність.

Окрему увагу під час лекції було зосереджено на невпинне зростання серед молоді згубних звичок та небезпеку, яку несуть у собі вживання алкоголю, наркотиків, паління.

Лекція для дітей виявилася цікавою – прозвучало дуже багато різних питань, на підставі яких можна зробити висновок, що присутні лекцію слухали уважно і з цікавістю.

Підлітки подякували інспекторам за змістовну лекцію і запевнили, що будуть обачними у своїй поведінці та не скоюватимуть протиправних вчинків.

НОВИНИ РАЙОНІВ ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

новини Апостолівського району

новини Васильківського району

новини Верхньодніпровського району

новини Вільногірська

новини Дніпра

новини Жовтих Вод

новини Км’янського

новини Криворізького району

новини Криничанського району

новини Магдалинівського району

новини Марганця

новини Межівського району

новини Нікопольського району

новини Новомосковського району

новини Павлоградського району

новини Першотравенська

новини Петриківського району

новини Петропавлівського району

новини Покрова

новини Покровського району

новини П’ятихатського району

новини Синельниківського району

новини Солонянського району

новини Софіївського району

новини Тернівки

новини Томаківського району

новини Царичанського району

новини Широкинського району

новини Юр’ївського району