Криворізькі правоохоронці завітали у гості до школярів

Криворізькі поліцейські, а саме інспектори молодіжної превенції Інгулецького та Металургійного відділень поліції провели профілактичну бесіду, спрямовану на підвищення правової грамотності неповнолітніх і захист їх прав. Про це пише КРИВИЙ РІГ СЬОГОДНІ з посиланням на ГУ НП в Дніпропетровській області.

Бесіду провели з учнями Криворізької загальноосвітньої школи №115 та учнями Криворізького науково-технічного Металургійного ліцею №16. Підліткам пропонувалося згадати, з якого віку настає адміністративна та кримінальна відповідальність, а також, з якого часу вони повинні перебувати вдома, або під наглядом батьків.

Представник поліції довів до учнів переконливі приклади, пов’язані з крадіжками стільникових телефонів, а також дрібними розкраданнями в магазинах, також, розповів дітям про необхідні документи на керування транспортними засобами (мопедами) та ризики, на які наражаються підлітки під час керування, а також про необхідність носити на одязі, велосипедах та речах світловідбиваючі елементи.

Поліцейські постаралися донести учням правові знання в доступній формі, розповіли про Сімейний кодекс та інші нормативно-правові акти, де міститься корисна інформація, що стосується прав і обов’язків дітей.

Також правоохоронці довели до них інформацію, в які установи неповнолітні можуть звернутися за допомогою, якщо порушуються їхні права.

З метою запобігання втягнення підлітків у протиправну діяльність поліцейські ознайомили учнів з наслідками антисоціальної поведінки, та роз’яснили зміст відповідальності за вчинення правопорушень.

Поліцейські роз’яснили учням, що адміністративна відповідальність наступає за порушення громадського порядку, кримінальна відповідальність – за скоєння злочинів. Особливу увагу вони звернули на види кримінальних покарань, що застосовуються до неповнолітніх, а також акцентували увагу підлітків на недопущення скоєння правопорушень.

Під час заходу молодь активно ставила питання, відповіді на які змогли розвіяти міфи і стереотипи про злочинність.

Окрему увагу під час лекції було зосереджено на невпинне зростання серед молоді згубних звичок та небезпеку, яку несуть у собі вживання алкоголю, наркотиків, паління.

Лекція для дітей виявилася цікавою – прозвучало дуже багато різних питань, на підставі яких можна зробити висновок, що присутні лекцію слухали уважно і з цікавістю.

Підлітки подякували інспекторам за змістовну лекцію і запевнили, що будуть обачними у своїй поведінці та не скоюватимуть протиправних вчинків.