«Мені просто не вистачило павутини»: 4-річний хлопчик уявив себе людиною-павуком і випав з вікна

В Дніпропетровську в результаті інтернет-ігор чотирирічний хлопчик асоціював себе з людиною-павуком і випав з 2-го поверху. В результаті хлопчик поламав руку. На питання чому він впав, дитина відповіла: «Мені просто не вистачило павутини». Про це на прес-конференції розповів голова Дніпропетровського обласного відділення українського союзу психотерапевтів Іван Ситник, передають Нескучные новости.

Крім того, психолог розповів, в якому віці у дітей з’являється залежність від комп’ютера та Інтернету:

«Останнім часом почастішали випадки, коли звертаються батьки з тим, що їхні діти проводять велику кількість часу в інтернеті, за іграми і їм нічого не цікаво, і вони нічого не хочуть. У цьому випадку потрібно звертатися до фахівців і проводити психологічну терапію (не медикаментозне лікування). Інтернет -залежність проявляється у дітей від 2,5 до 6 років і у підлітків від 12 до 16 років. Якщо дитині до 12 років на психологічну терапію потрібна згода двох батьків, якщо дитині більше 12 років необхідна згода одного з батьків і згода дитини», – розповів Іван Ситник.

Часте сидіння за комп’ютером сприяє також старінню. Діти втрачають інтерес до життя, можна говорити про те, що у них з’являється депресивна позиція.

«Останнім часом інтренет-ігри заполонили життя дітей і є для них певним соціальним статусом, а гаджети стають внутрішнім об’єктом дитини, як рука або нога. Діти чим пізніше знайомляться з гаджетами, тим краще, тому що чим раніше дитина починає грати в інтернет-ігри, тим раніше вона починає старіти. У дітей сповільнюється реакція, вони стають дементними, тобто діти починають забувати, як люди похилого віку. Можуть випасти з реальності і не пам’ятати про те, що вони робили. Підлітки перестають контактувати з однолітками, закриваються від зовнішнього світу, і як наслідок – це є психічним розладом”, – розповів він.

Іван Ситник підкреслив, що, якщо дитина проводить дуже багато часу за комп’ютерною грою – це проблема і необхідно звертатися до фахівців.