Мінтранс РФ вимагає від України сплатити витрати на перейменування Дніпропетровська

Міністр транспорту Росії Максим Соколов заявив, що за внесення змін до міжнародних кодів після перейменування міста Дніпропетровська в Дніпро українська сторона повинна буде оплатити витрати на цю процедуру, передає УНН-Центр із посиланням на ТАСС.

“Це дорогий захід — змінити ім’я, — і за це, по-моєму, несе відповідальність ініціатор звернення. Я не знаю, чи змінили вони міжнародні коди”, — зазначив міністр.

За словами М.Соколова, Росія готова внести відповідні зміни в свої бази даних, “якщо всі витрати по лінії міжнародних кодів будуть врегульовані”.

Глава Росавіації Олександр Нерадько уточнив, що зміни в авіаційний міжнародний код аеропорту поки не внесені.

“Ми поки не отримали інформацію. Вони можуть змінити назву міста, але не поміняти назву аеропорту і абревіатури. Може, вони одумаються і підуть на скорочення витрат”, — сказав О.Нерадько.

Як повідомляв УНН-Центр, перейменування міста Дніпропетровськ на Дніпро, ймовірно, дещо відтермінують, оскільки Верховній Раді запропонували скасувати відповідне рішення. Відповідний проект постанови зареєстрували народні депутати Олександр Вілкул та Дмитро Колесніков.

Нагадаємо, 19 травня Верховна Рада перейменувала місто Дніпропетровськ на Дніпро. За відповідний проект постанови проголосували 247 народних депутатів.