На Дніпропетровщині сімейних лікарів навчають профілактиці хвороб

Як правильно харчуватися, які вправи робити та як долати стреси – відповіді на ці та інші питання шукають три десятки сімейних лікарів з усієї країни. Фахівці з’їхались до Дніпра, щоб разом винайти спосіб ефективної профілактики інфарктів, інсультів, цукрового діабету.

Передає сайт Дніпро Сьогодні з посиланням на Дніпропетровську ОДА.

Протягом трьох днів сімейних лікарів та медсестер з шести областей навчатимуть, як займатися комплексною профілактикою хвороб. Власними напрацюваннями діляться фахівці зі столиці.

Медикам розказують, як правильно харчуватися та долати стреси, які фізичні вправи треба виконувати, як відмовитися від шкідливих звичок.

«Завдання сімейних лікарів – не лікувати вже існуючі недуги, а попереджати їх. Акцент у роботі медиків робиться на комплексному підході до здоров’я. Про це говоримо на тренінгах», – зазначив директор обласного центру здоров’я Юрій Корягін.

Вже наприкінці тижня сімейні лікарі рушать до рідних амбулаторій. Там ділитимуться отриманими знаннями з колегами, працюватимуть з пацієнтами. Профілактикою займатимуться під час прийомів, відвідування вдома, уроків здоров’я у медзакладах.

Тренінги для сімейних лікарів – частина проекту Міністерства охорони здоровя та Бюро ВООЗ «Неінфекційні захворювання: профілактика та зміцнення здоров’я в Україні». Він реалізується за підтримки Швейцарської агенції з розвитку та співробітництва.

На Дніпропетровщині 412 амбулаторій сімейної медицини, у яких працює понад півтори тисячі лікарів. Вони обслуговують майже 80% населення області. Найбільш популярними такі фахівці є у районах. Там їх послугами користуються понад 93% людей.