На Дніпропетровщині судитимуть свідків занеправдиві показання свідчень

Прокуратурою Дніпропетровської області затверджено та направлено до суду обвинувальні акти відносно двох громадян (38 та 27 років) за скоєння кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.384 КК України (завідомо неправдиві покази свідка під час провадження досудового розслідування, поєднані зі штучним створенням доказів обвинувачення). Про це ДНІПРО СЬОГОДНІ з посиланням на прокуратуру Дніпровської області.

Встановлено, що у червні 2015 року під час допиту в якості свідків вказані громадяни дали завідомо неправдиві показання слідчому, а саме: опівночі один з них нібито бачив трьох чоловіків, поблизу яких знаходились кабелі, інший «впізнав» особу на фотознімку, яка, за його словами, пропонувала придбати опалену мідь.
У подальшому надані свідками неправдиві покази були використані в якості штучно створеного доказу обвинувачення у крадіжці невинних осіб.
Наразі судовий розгляд кримінальних проваджень триває.

Довідково: санкцією вказаної статті передбачено покарання у вигляді виправних робіт на строк до 2 років, або обмеження волі на строк до 5 років, або позбавлення волі на строк від 2 до 5 років.