Нацбанк секретною постановою «подарував» колосальні борги ПриватБанку

НБУ відтермінував заборгованість у 18,7 мільярдів гривень ПриватБанку до 2022 року. У фінансових колах таке рішення вважають майже списанням кредиту, враховуючи інфляційні процеси в країні, повідомляє «Апострофа».

Нещодавно ПриватБанк звернувся до Нацбанку з клопотанням про зміну умов по стабілізаційних кредитах. На цей запит НБУ відповів підписанням секретної постанови, яка дозволить «Привату» розтягнути повернення кредиту на шість років.

За інформацією, яку надало виданню джерело з НБУ, прострочена заборгованість Приватбанку за кредитами регулятору на 24.03.16 становила 18,7 млрд грн.

Дещо раніше, ЗМІ повідомляли про зустріч співвласника «Привату» Ігоря Коломойського з Петром Порошенком. Наразі, існують припущення, що одним з результатів цієї зустрічі стало рішення Національного банку України переглянути графік виплат кредитних коштів ПриватБанком.

Якщо це так, то Нацбанк, надаючи пільгові умови для ПриватБанку, не дотримується базових принципів конкуренції на ринку і цим створює величезне поле для різноманітних зловживань: від підтримки фінансування пов’язаних осіб і аж до створенням умов для виведення таких дефіцитних фінансових ресурсів з країни.

Слід зазначити, що в лютому 2016 року НБУ визначив ПриватБанк як системний, поставивши його на одну сходинку з державними «Ощадбанком» та «Укрексімбанком».