Під вікнами Філатова мітингували тварини та їх власники

У Дніпрі перед будівлею міськради відбувся мітинг захисників тварин

Про це у “Фейсбуці” пише помічник заступника міського голови Антон Андрієнко, передає сайт ДНІПРО СЬОГОДНІ з посиланням на Depo.Дніпро.

У Дніпрі захисники тварин вимагали введення більш жорстоких покарань для “догхантерів” та шкуродерів.
Захисники тварин привели з собою своїх собак та кішок.

“Нас влаштували б хоч якісь заходи, якби людей почали карати. У нас країна не багата, якщо хоч одну людину так покарають, другий вже, можливо, задумається. На практиці єдиний випадок був в Києві кілька років тому – злочинця посадили, але там дуже резонансна була історія. А так у нас в Дніпрі кожен день калічать тварин. У нас в притулку постійно з’являються триногі тварини, не кажучи вже про сліпих з виколотими очима і тому подібним”, – розповіла засновник притулку “Друг” Марина Болоховець.

Акція відбулася на підтримку законопроекту № 5119-1, який вносить зміни до вже діючих Закон України “Про захист тварин від жорстокого поводження”, Адміністративний та кримінальний кодекси.

Якщо документ буде прийнятий, за жорстокість стосовно тварин, як домашніх, так і безпритульних, злочинцям загрожують не тільки значні суми штрафів, а й тюремне ув’язнення на термін до 8 років.

Наприклад, поняття “жорстоке поводження з тваринами” буде мати на увазі не просто знущання, а дії, через які тварина була покалічена або загинула.

Штраф за жорстоке поводження з тваринами має буде збільшитися і складе від 200 до 500 неоподатковуваних мінімальних доходів (зараз – від 9 до 20 мінімальних доходів) – тобто від 3 400 грн до 8 500 грн.

А за знущання над тваринами з особливою жорстокістю або з хуліганських міркувань (сюди ж входить підбурювання тварин один з одним), можна буде отримати арешт до 6 місяців або позбавлення волі на строк до 3 років. Якщо ж при цьому були присутні малолітні громадяни, то можна буде сісти в тюрму на строк від 3 до 5 років.

Так само до Кримінального кодексу пропонується внести доповнення, згідно з яким, за знущання з особливою жорстокістю, які стали причиною каліцтва або загибелі тварини, або ж якщо цим займалася ціла група осіб, покладається позбавлення волі на термін від 5 до 8 років.