Піротехніки знешкодили 2 авіаційні бомби вагою 250 кг

31 січня о 14:00 до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення від місцевого жителя села Сергіївка Томаківського району Дніпропетровської області, що під час пошуку металобрухту ним виявлено підозрілий предмет, схожий на вибуховий. За викликом було направлено піротехнічний підрозділ аварійно-рятувального загону спецпризначення ГУ ДСНС у Дніпропетровській області. Як з’ясувалося, на знахідку натрапили на відстані близько 300 метрів від приватного житлового сектору села Сергіївка.   Фахівці ДСНС провели обстеження території та виявили дві застарілі фугасні авіаційні бомби вагою 250 кг (ФАБ-250), часів минулих війн, у кількості 2 одиниці.

1 лютого було організовано процес знешкодження вибухових предметів. Робота саперів ускладнювалась тим, що неподалік знаходилась автозаправна станція, автодорога Нікополь – Дніпропетровськ та будівлі приватного житлового сектору.

О 16:00 авіаційні бомби було знищено з дотриманням усіх заходів безпеки. Співробітники Томаківського районного сектору ДСНС зазначають, що в минулому році на території вищезазначеного населеного пункту місцевими жителями  також були знайдені аналогічні бомби ФАБ -250 кг, в кількості 2 одиниць, які були знешкодженні піротехніками ГУ ДСНС.

Тому рятувальники звертаються до населення з проханням бути пильними, й у разі виявлення підозрілих вибухонебезпечних предметів, ні в якому разі не наближатися, не чіпати руками та не пересувати їх з місця. Слід одразу телефонувати до Служби порятунку «101».

ГУ ДСНС у Дніпропетровській області