Правоохоронці виявили 50 кущів коноплі

23 травня цього року на території Новомосковщини «стартувала» комплексна оперативно-профілактична операція під умовною назвою «МАК».

Підготовчий етап операції тривав до 31 травня, а вже з 1 червня розпочався практичний етап операції. Мета цього загальнодержавного заходу – не допустити незаконний посів рослин, що містять наркотичну речовину, а також запобігти виготовленню наркосировини. Законодавством України передбачена як адміністративна, так і кримінальна відповідальність за такі дії. Покаранням може бути штраф, сума якого залежатиме від кількості вирощених рослин, та якщо їх на ділянці буде від 10 до 50 кущів конопель чи від 100 до 500 рослин маку, господар може потрапити до в’язниці. Фінішуватиме операція наприкінці вересня.

Першим результатом новомосковських інспекторів превентивної діяльності в рамках проведення операції «Мак» цього року стало вилучення 50 кущів коноплі на території приватного домоволодіння 53-річного мешканця с. Вільне по вул. Московській. І хоча правопорушник заявляє, що конопля на території його домоволодіння дикоросла (але має ознаки культивування), все одно йому доведеться понести відповідальність, бо ніяких заходів по її знищенню він не вжив. Наразі відкрито кримінальне провадження за ст. 310 КК України, якою передбачено відповідальність за незаконний посів абовирощування снотворного маку чи конопель. Такі дії караються штрафом доп’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років. А незаконний посів або вирощування снотворного маку чи конопель особою, яка була засуджена за цією статтею чи яка раніше вчинила один із злочинів, передбачених статтями 307, 309, 311, 317 цього Кодексу, або вчинені за попередньою змовою групою осіб з метою збуту, а також незаконний посів або вирощування снотворного маку чи конопель у кількості п’ятисот і більше рослин карається позбавленням волі на строк від трьох до семи років.

Шановні громадяни! Боротьба з наркозлочинністю – не лише справа правоохоронних органів, а й кожного добропорядного громадянина, бо жодна родина не застрахована від цього лиха. Якщо вам щось відомо про незаконний посів рослин, що містять наркотичну речовину (мак, коноплі) або ви бачили, де їх вирощують, повідомте, будь ласка, в поліцію по телефону чергової частини 102 або 7-31-66, чи будь-яким іншим зручним для вас способом. Разом ми доб’ємося більш вагомого результату. Конфіденційність гарантуємо.

        Т.М. Попова,  Новомосковський відділ поліції

НОВИНИ РАЙОНІВ ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

новини Апостолівського району

новини Васильківського району

новини Верхньодніпровського району

новини Вільногірська

новини Дніпра

новини Жовтих Вод

новини Км’янського

новини Криворізького району

новини Криничанського району

новини Магдалинівського району

новини Марганця

новини Межівського району

новини Нікопольського району

новини Новомосковського району

новини Павлоградського району

новини Першотравенська

новини Петриківського району

новини Петропавлівського району

новини Покрова

новини Покровського району

новини П’ятихатського району

новини Синельниківського району

новини Солонянського району

новини Софіївського району

новини Тернівки

новини Томаківського району

новини Царичанського району

новини Широкинського району

новини Юр’ївського району