Психологи проводять консультування керівного складу підрозділів

В підрозділах 3 державного пожежно-рятувального загону Головного управління ДСНС України у Дніпропетровській області триває робота щодо психологічного забезпечення службової діяльності. Про це пише КРИВИЙ РІГ СЬОГОДНІ з посиланням на У ДСНС в Дніпропетровській  області.

За І-ий квартал поточного року було проведено вивчення стану соціально-психологічного клімату та психологічного забезпечення службової діяльності у 5 підпорядкованих підрозділах.

За результатами вивчення було складено довідки, де визначено рейтинг керівного складу,  виявлено небажаних членів колективу, визначено ступінь стресостійкості кожного співробітника підрозділу та надано практичні рекомендації щодо оптимізації психологічного клімату в колективах. Але на цьому робота психолога у підрозділі ДСНС не закінчується.

Довідка про стан соціально-психологічного клімату в підрозділі є важливими джерелом інформації для керівного  складу, спонукає до обговорення та пошуку причин виявлених проблем.

Тому завершальним етапом вивчення соціально-психологічного клімату в підрозділі є психологічне консультування керівництва.

Психолог роз’яснює начальнику підрозділу та заступнику причини їх високого чи низького рейтингу серед підлеглих, разом з начальниками караулів аналізує взаємовідносини між співробітниками всередині караулів та їх вплив на службову діяльність.

При цьому обговорюються  виявлені проблемні питання – аутсайдери чи небажані члени колективу, скарги та пропозиції особового складу. І так, в процесі дискусії керівного складу за участю психолога визначаються можливі варіанти вирішення проблем у взаємовідносинах співробітників між собою чи керівництвом, обирається підхід і стиль роботи з аутсайдерами, працівниками з пороговою стресостійкістю.

Таке консультування є першим важливим кроком до покращення стану загального соціально-психологічного клімату в колективі.