Розслідування довело мільйонні завищення тарифу на опалення на Дніпропетровщині

Через необґрунтоване завищення тарифу на опалення і водопостачання населення протягом трьох років переплатило понад 55 млн гривень, передає сайт КРИВИЙ РІГ СЬОГОДНІ з посиланням на Depo.Дніпро.

За даними прокуратури, вже розпочато досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом привласнення грошових коштів та зловживання службовим становищем посадовими особами державного підприємства “Криворізька теплоцентраль”.

“Встановлено необґрунтованість включення до складу тарифів на послуги з централізованого опалення і постачання гарячої води населенню сум витрат на автоматизовану обробку платежів. Це призвело до необґрунтованого завищення планових витрат на зазначені комунальні послуги на плановий 2016 рік, що компенсується за рахунок населення на 10,5 млн гривень.

Також експертизою встановлено, що в результаті необґрунтованого завищення тарифів протягом 2013-2016 років споживачі переплатили державному підприємству “Криворізька теплоцентраль” більше 11,5 млн грн.”, – пояснили в прокуратурі.

Аналогічні порушення виявлені при затвердженні тарифів на послуги з централізованого опалення і постачання гарячої води комунального підприємства теплових мереж “Криворіжтепломережа” та послуги на централізоване водопостачання та водовідведення комунального підприємства “Кривбасводоканал” – в результаті чого населення переплатило 43,3 млн грн.

Досудове розслідування в зазначеному кримінальному провадженні триває.