Рятувальники провели роз’яснювальну роботу по попередженню пожеж в екосистемах

Чимало людей досі вважає, що спалювання трави корисне. Проте ефект швидшого росту трави в результаті випалювання ілюзорний. Бо у природі все влаштовано раціонально.

Повідомляє сайт КРИВИЙ РІГ СЬОГОДНІ посилаючись на сайт ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області.

З метою попередження пожеж в екосистемах, протягом вихідних, особовим складом 23 ДПРЧ та  Криворізького РС ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області була проведена інформаційно-роз’яснювальна робота з мешканцями сел. Коломійцеве та Новопілля.

Рятувальники розповіли статистику пожеж у Криворізькому районі та до якої шкоди приводять пожежі в екосистемах.

Підпалювати траву можуть усі, а ось відстежити, щоб вогонь не поширювався на інші території, охочих обмаль. Тому часто вогонь нищить усе на своєму шляху. Шкода від спалювання листя і сухої трави тим часом небезпечна й для підпалювачів. Адже до складу диму входять пил, окиси азоту, чадний газ, важкі метали, низка канцерогенних сполук. Із димом у повітря вивільняються діоксини — одні з найбільш отруйних для людини речовин. Спалювання призводить до руйнування ґрунтового покриву, — гинуть ґрунтоутворюючі мікроорганізми. Швидкість поширення вогню надзвичайно висока, тому локалізувати такі пожежі на відкритих територіях дуже важко. У результаті випалювання сухої трави збіднюється видовий склад рослинного і тваринного світу, випалювання призводять до помітного зниження родючості ґрунту. Від сильної трав’яної пожежі гинуть практично всі тварини, що живуть у сухій траві або на поверхні ґрунту. При згорянні однієї тонни рослинних залишків у повітря вивільняється близько 9 кілограмів мікрочастинок диму з пилом, чадним газом і канцерогенними сполуками. Це спричиняє різноманітні онкологічні захворювання, хвороби легенів, алергії.

Шановні громадяни, запобігайте виникненню пожеж в екосистемах. Пам’ятайте про шкоду, яка завдається природі внаслідок самовільного випалювання сухої рослинності та її залишків. Бережіть природу!

Джерело: КРИВИЙ РІГ СЬОГОДНІ 

 

ЧИТAЙТЕ ТAКOЖ:

Блогеры становятся опаснее ИГИЛа и Гитлера

Полтавські пацани рвуть мережу

Стеллa из шoу «Хoлoстяк-7» рaсскaзaлa, был ли у нее секс с Дмитрием Черкaсoвым

Укрaинскaя секс-симвoл сделaлa зaявление o свoей oриентaции

Пoчему мужчины не хoтят встречaться с пoлными женщинaми

Безвиз с ЕС: скoлькo нужнo денег в сутки (ИНФOГРAФИКA)