Степан Барна: Громада може контролювати, куди витрачено кожну копійку з бюджету

Понад 2 млн. гривень вдалося заощадити Тернопільській області за перші шість місяців нинішнього року. Це стало можливим завдяки активному впровадженню системи «PROZORRO».

«Жодна бюджетна копійка не буде витрачена без відома громади. Сьогодні стоїть задача максимально раціонально витрачати наявні гроші, а залишок спрямовувати на нагальні потреби регіону. Тернопільщина вже провела 331 тендер. Витративши 16,2 млн гривень, ми в той же час зекономили понад 2 млн гривень. Ця сума дорівнює вартості шкільного автобуса, і ще залишаться кошти, скажімо, на обладнання спеціалізованого класу», – зазначає Голова Тернопільської ОДА Степан Барна.

З 11 травня, відповідно до Розпорядження очільника краю, на Тернопільщині усі державні закупівлі вартістю понад 3 тис грн повинні проводитися виключно через електронну систему. Наразі в системі «PROZORRO» зареєстровано понад 500 організацій Тернопільської області. З початку року оголошено 914 закупівель, у яких взяли участь 615 учасників зі всієї України. Загалом закупівлі планують здійснити на суму 32,3 млн грн.

Для того, щоб держслужбовці могли швидше опанувати нову систему, в області регулярно проводиться навчання. Днями семінар провели представники компанії «E-Tender», яких запросив департамент економічного розвитку і торгівлі Тернопільської ОДА.

Нагадаємо, ініціатива «PROZORRO» була запропонована громадськими активістами у співпраці з державними органами влади та підприємцями. З 1 квітня вона розгорнулася на всю Україну. Система дозволяє контролювати, куди і як витрачаються бюджетні кошти. Кожен українець має змогу в режимі реального часу бачити перебіг закупівель та оцінити процедуру проведення тендерів. «PROZORRO» дозволяє розширити коло постачальників, відтак стимулює здорову конкуренцію, а отже і якість наданих послуг й товарів покращується. Основним досягненням є те, що «PROZORRO» дозволяє витрачати кошти більш раціонально, кінцевою метою реформи є викорінення і системне запобігання корупції.

НОВИНИ РАЙОНІВ ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

новини Апостолівського району

новини Васильківського району

новини Верхньодніпровського району

новини Вільногірська

новини Дніпра

новини Жовтих Вод

новини Км’янського

новини Криворізького району

новини Криничанського району

новини Магдалинівського району

новини Марганця

новини Межівського району

новини Нікопольського району

новини Новомосковського району

новини Павлоградського району

новини Першотравенська

новини Петриківського району

новини Петропавлівського району

новини Покрова

новини Покровського району

новини П’ятихатського району

новини Синельниківського району

новини Солонянського району

новини Софіївського району

новини Тернівки

новини Томаківського району

новини Царичанського району

новини Широкинського району

новини Юр’ївського району