Тарас Костанчук: 
Ситуація на сході країни загострюється

Чому волонтери повинні відповідати за недбале відношення влади до свого народу?
 
Ситуація на сході країни загострюється. Починаючи від 29 січня місто Авдіївка, яке є підконтрольною територією України, піддається обстрілам зі сторони бойовиків. На сьогодні мешканці міста знаходяться в дуже кризовому становищі, адже в домівках немає води, електроенергії та опалення. Пошкоджена інфраструктура міста, будівлі зруйновано, є постраждалі серед мирного населення та втрати збоку українських бійців. Не вистачає ліків та професійних лікарів, які надають первинну медичну допомогу, про це пише сайт Український Донбасс.

Ситуацію рятують добровольці Першого Добровольчого мобільного шпиталю ім. М. Пирогова. Чотири бригади реанімобілів, на чолі з лікарями – професіоналами працюють сьогодні і в Авдіївці. Лікарі покинули свої сім’ї та  постійну роботу, заради спасіння життя українців! Зараз на місці працює 4 лікаря невідкладної допомоги та 8 фельдшерів.

Медики, які поверталися з ротації в зоні АТО до Києва, але до столиці так і не дісталися, – дізнавшись про загострення в Авдіївці, повернулися на допомогу своїм побратимам!

Питання щодо відсутності професійних польових лікарів вздовж лінії розмежування підіймалось активістами з 2014 року. Ветерани АТО, волонтери, добровольці, всі наголошували на необхідності роботи бригади з реанімобілями! Але влада ігнорувала цю потребу.  Потім у ЗМІ була згадка про те, що міноборони планує  закупити в зону АТО 60 реанімобілів, які повинні будуть працювати задля допомоги бійцям, та надавати первинну допомогу, перш ніж везти поранених до військового шпиталю. Крім того, реанімобілі повинні також надавати медичну допомогу пораненим мешканцям. Але за три роки війни жодного державного реанімаційного автомобіля швидкої допомоги не закупили і не відправили в прифронтову зону!

Це стосується і медичного забезпечення. Наприклад за 2016 рік не було сформовано жодної медичної аптечки для хлопців, які знаходяться на лінії розмежування. Більш того, пройшов наказ по міністерству оборони, в якому йшла мова про те, щоб з усіх аптечок, що знаходяться у бійців, вилучити кровозупиняючий засіб. І тільки після того, як активісти «підняли шум», цей наказ було скасовано!
Волонтери вкотре рятують ситуацію. І приклад з Авдіівкою – це найяскравіше демонструє! Що буде далі? Коли держава припинить прикриватися спинами патріотів?
Тарас Костанчук, керівник ГО “Справедливість”, командир штурмової групи батальйону “Донбас”, 2014 року.

НОВИНИ РАЙОНІВ ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

новини Апостолівського району

новини Васильківського району

новини Верхньодніпровського району

новини Вільногірська

новини Дніпра

новини Жовтих Вод

новини Км’янського

новини Криворізького району

новини Криничанського району

новини Магдалинівського району

новини Марганця

новини Межівського району

новини Нікопольського району

новини Новомосковського району

новини Павлоградського району

новини Першотравенська

новини Петриківського району

новини Петропавлівського району

новини Покрова

новини Покровського району

новини П’ятихатського району

новини Синельниківського району

новини Солонянського району

новини Софіївського району

новини Тернівки

новини Томаківського району

новини Царичанського району

новини Широкинського району

новини Юр’ївського району