Таємниці жіночих парфумів відкриють на виставці у Дніпрі

Від скіфів до імператриць та сьогодення. В історичному музеї Дніпра розкриють таємниці жіночих парфумів. Якими були аромати, у чому їх зберігали та як користувалися духами та косметикою. Виставка чекає на відвідувачів до кінця березня, повідомляють в управлінні культури, національностей та релігій Дніпропетровської облдержадміністрації, пише сайт Дніпро Сьогодні з посиланням на Дніпропетровську ОДА.

«Аромати крізь віки» – виставка про жіночі секрети. Більше 50 експонатів розповідають про історії давньої та сучасної парфумерії.

В історичному музеї ім. Яворницького можна побачити, у чому зберігали парфуми античні жінки: лекифи, амфориски, «сльозинці». Відчути шарм красунь 18-19 століття. На виставці є кістяне віяло, старовинні скляні флакони для парфумів, пудрениці та інші жіночі аксесуари.

Родзинка виставки – флакон одеколону від «Бракар і К», створений в 1864 році.

«Ця фірма в 1913 році до 300-річчя імператорського Дому Романових розробила унікальний аромат «Букет імператриці». Не закрилося виробництво і після революції 1917 року, його переобладнали в фабрику «Нова зоря». Її візитівкою став парфум «Червона Москва». Він здобув Золоту медаль на Всесвітній виставці в Брюсселі в 1958 році. Мало хто знає про те, що насправді відома «Червона Москва» була лише варіантом «Букета імператриці», – розповідає автор виставки, науковий співробітник музею Олена Нелюб.

Виставка нагадає аромати і ХХ століття. Серед флаконів для парфумів та жіночої косметики є ще один унікальний експонат – рідкісна пудрениця «Ленемальєр». Вона була виготовлена у 1950-х роках з мельхіору та прикрашена зображенням пам’ятника «Мідний вершник». Серія цих пудрениць була обмеженою, на кожній з них зображені пам’ятні місця відомих міст країни.

Ще більше цікавих історії про аромати різних століть можна почути на виставці «Аромати крізь віки» в історичному музеї ім. Яворницького. Експозиція працюватиме щодня, крім понеділка, до кінця березня.

Історичний музей знаходиться за адресою: м. Дніпро, пр. Дмитра Яворницького, 16. Телефон: (0562) 463 422.

Джерело: Дніпро Сьогодні