Тернопільщина освоює ринки Азії

Тернопільська область активно налагоджує міжнародну співпрацю – лише протягом останніх двох років вона прийняла понад сотню іноземних делегацій. Наразі офіційна співпраця Тернопільщини регламентована шістьома угодами, завдяки яким партнерські відносини в економічному та гуманітарному секторі розвиваються як з Європою, так і з країнами Азії. Географія співпраці є досить широкою й охоплює: Польщу, Румунію, Білорусь, Литву, Сербію, В’єтнам, Аргентину, а знедавна ще й Іран. Приватні структури регіону також успішно освоюють ринки Африканського континенту.

 

Для Тернопільської області азійський напрямок займає важливе місце у здійсненні зовнішньо-економічної діяльності. На країни Азії припадає майже 10-та частина зовнішньоторговельного обороту області. При цьому, з усього об’єму експорту в країни Азії – 20% складає експорт в Ісламську Республіку Іран. До того ж тішить позитивна динаміка: наприклад, у 2016 році експорт олійної продукції в Іран зріс майже у 5 разів, а обсяг склав $3,5 млн.

 

Останнім часом внутрішній ринок Ірану активно розвивається і це зумовлює збільшення попиту, як на продукцію сільськогосподарського сектору, так і на будівельну, енергетичну тощо. Тому, для Тернопільщини відкриваються перспективи експорту на іранський ринок світлотехнічної продукції корпорації «Ватра», нарощування обсягів постачання олійних, зернових культур та загалом розширення товарної номенклатури експорту іншою продукцією, яка б цікавила іранську сторону. Цікавим з економічної точки зору є, зокрема, налагодження постачання курячого м’яса та яєць.

 

Водночас, як зазначає Голова Тернопільської обласної адміністрації Степан Барна, регіон може запропонувати на експорт цукор. «Інвестори також цікавляться переробкою сільськогосподарської продукції, машинобудуванням. Слід розуміти, що втративши російський ринок, як сегмент збуту, багатьом підприємствам, в тому числі і Тернопільської області, необхідно переформатуватися. Для того, щоб цей процес проходив швидше і менш болісно, ми як обласна адміністрація, створюємо передумови для нової співпраці. Міжнародні угоди, які укладаємо – один із інструментів для цього, переконані, що ефект не змусить себе чекати довго», – зазначає Степан Барна.

 

Тож, 26 жовтня у столиці України Голова Тернопільської обласної адміністрації Степан Барна та голова адміністрації остану Альборз Ісламської Республіки Іран Сеєд Хамид Тахаі підписали Меморандуму про співпрацю.

 

В рамках Меморандуму передбачається розвиток торгівлі та виробництва, що в свою чергу допоможе в організації нових робочих місць. Важливим пунктом є організація стажування та обмін спеціалістами, які допоможуть глибше пізнати особливості зовнішньоекономічної діяльності Тернопільщини та Альборзу. Цікавим є те, що взаємодія у галузі охорони здоров’я, окрім іншого, включатиме й виробництво екологічно чистих продуктів харчування. Українська та Іранська сторони розвиватимуть туризм, в рамках чого буде організовано й учнівсько-студентський відпочинок.

 

Тож підписання Меморандуму про співпрацю між Тернопільською обласною державною адміністрацією та адміністрацією області Альборз Ісламської Республіки Іран є підґрунтям для обох сторін, котре допоможе налагодити взаємовигідні економічні відносини, які для області означатимуть її подальший та стабільний соціально-економічний і культурно-освітній розвиток. Тернопільська область є постійним і надійним партнером у міжнародному співробітництві, здатною ефективно інтегруватися у систему світогосподарських зв’язків, тому розвиток співпраці з іноземними представництвами у однозначно залишатиметься в центрі уваги керівництва області.

НОВИНИ РАЙОНІВ ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

новини Апостолівського району

новини Васильківського району

новини Верхньодніпровського району

новини Вільногірська

новини Дніпра

новини Жовтих Вод

новини Км’янського

новини Криворізького району

новини Криничанського району

новини Магдалинівського району

новини Марганця

новини Межівського району

новини Нікопольського району

новини Новомосковського району

новини Павлоградського району

новини Першотравенська

новини Петриківського району

новини Петропавлівського району

новини Покрова

новини Покровського району

новини П’ятихатського району

новини Синельниківського району

новини Солонянського району

новини Софіївського району

новини Тернівки

новини Томаківського району

новини Царичанського району

новини Широкинського району

новини Юр’ївського району