Тисячі поляків взяли участь у марші на захист свободи

У Польщі відзначили 27 років з часу проведення перших частково вільних виборів маршем на захист свободи і демократії. Акцію підтримали три екс-президенти країни.

Учасники маршу у Варшаві, 4 червня 2016 року

Під гаслом “Всі – за свободу” у Польщі в суботу, 4 червня, тисячі поляків взяли участь у масових заходах, які були приурочені до 27-ї річниці перших частково вільних виборів у країні. У марші на захист свободи у Варшаві, за оцінками поліції, взяли участь 10 тисяч людей, повідомляє агентство dpa. Представники міської влади говорять про 50 тисяч учасників.

Демонстранти різко критикували політику консервативного уряду країни. Учасники маршу скандували: “Свобода! Рівність! Демократія!”, багато з них несли не лише польські національні, а й прапори ЄС.

Заходи організував “Комітет оборони демократії” – польський опозиційний рух, який виступає проти посилення влади уряду, сформованого партією “Право і справедливість”, та згортання громадянських собод у країні.

Екс-президенти Польщі закликали Європу до захисту демократії

Акції підтримали також три три колишні президенти Польщі – Лех Валенса, Александер Квасневський та Броніслав Коморовський. Вони також звернулися до народів Європи із закликом захистити демократичні цінності. “Ми спостерігаємо із занепокоєнням, як Європа сьогодні втрачає віру у власну мрію та силу”, – йдеться в опублікованому в суботу, 4 червня, листі.

Екс-президенти Польщі Броніслав Коморовський (ліворуч) та Александер Квасневський (праворуч) під час маршу

Екс-президенти звернули також увагу на зростання ксенофобії в суспільстві. “Там, де впали стіни, будуються нові. Популісти та політики-націоналісти грають на страху громадян, – йдеться у зверненні. – Захистимо наші цінності, наші країни та спільну Європу!”.

4 червня 1989 року в Польщі відбулися перші частково демократичні вибори, в яких представники очолюваної Валенсою “Солідарності” здобули всі місця, за які було реальне змагання. Решта крісел були закріплені за представниками правлячої партії.

Джерело: DW

НОВИНИ РАЙОНІВ ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

новини Апостолівського району

новини Васильківського району

новини Верхньодніпровського району

новини Вільногірська

новини Дніпра

новини Жовтих Вод

новини Км’янського

новини Криворізького району

новини Криничанського району

новини Магдалинівського району

новини Марганця

новини Межівського району

новини Нікопольського району

новини Новомосковського району

новини Павлоградського району

новини Першотравенська

новини Петриківського району

новини Петропавлівського району

новини Покрова

новини Покровського району

новини П’ятихатського району

новини Синельниківського району

новини Солонянського району

новини Софіївського району

новини Тернівки

новини Томаківського району

новини Царичанського району

новини Широкинського району

новини Юр’ївського району