Ціни на нерухомість зростуть

Експерти прогнозують, що через стабілізацію курсу американського долара ціни на квартири в Україні знову підуть вгору.

Уже пройшло два місяці, як курс долара зафіксувався на позначці 25 гривень. Ріелтрои кажуть, що така стабілізація призвела до пожвавлення продажів на ринку нерухомості і навіть невеликого зростання цін, – пише Gazeta.ua.

Найчастіше люди купують однокімнатні квартири за $ 22-26 тисяч або двокімнатні за $ 40-45 тисяч.

“Але якщо ще в березні-квітні люди просто вивчали варіанти, то тепер при стабілізації курсу долара кількість угод зросла в 2-3 рази. Так, якщо на початку весни у брокерів було 2-3 угоди на місяць, то зараз їх 6-8 “, – розповів столичний ріелтор Максим Єрмоленко.

За його словами, люди активізувалися і в покупках новобудов, де “квадрат” коштує $ 500-600.

Якщо попит на покупку житла збережеться найближчі кілька місяців, то це призведе до того, що бюджетні варіанти розкуплять і залишаться пропозиції дорожчі.

“Це призведе до штучного зростання цін, коли вартість” квадрата “в дешевих варіантах складе не $ 800, а $ 1000 “, – зазначив Єрмоленко. При цьому ріелтор додає, що таке пожвавлення ринку і невелике зростання цін можливе лише при збереженні курсу долара в діапазоні 25-26 грн хоча б до кінця року.

Своєю чергою, економіст Іван Нікітченко вважає, що восени курс долара підніметься на 1-2 позначки: “Цей сценарій закладений в прогнозі уряду. Він реальний, якщо в країні не буде загострення конфлікту на Донбасі і ми отримаємо транш від МВФ. При цьому невелике зростання курсу долара обумовлений і початком бізнес-сезону: восени традиційно зростає попит на валюту. Так що діапазон в $ 25-26 / грн реальний”.

А ось аналітик SV development Сергій Костецький сумнівається, що стабільний курс вплине на зростання цін на ринку нерухомості: “Проблема в тому, що витрати на утримання нерухомості ростуть: з’явився податок на нерухомість, дуже кусаються комунальні тарифи. Тому зараз квартиру вже неможливо купити чисто з інвестиційних міркувань в надії, що її вдасться вигідно здати в оренду або перепродати через кілька років з великою націнкою. Так що, найімовірніше, ціни на житло ще кілька років будуть на дні”.

НОВИНИ РАЙОНІВ ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

новини Апостолівського району

новини Васильківського району

новини Верхньодніпровського району

новини Вільногірська

новини Дніпра

новини Жовтих Вод

новини Км’янського

новини Криворізького району

новини Криничанського району

новини Магдалинівського району

новини Марганця

новини Межівського району

новини Нікопольського району

новини Новомосковського району

новини Павлоградського району

новини Першотравенська

новини Петриківського району

новини Петропавлівського району

новини Покрова

новини Покровського району

новини П’ятихатського району

новини Синельниківського району

новини Солонянського району

новини Софіївського району

новини Тернівки

новини Томаківського району

новини Царичанського району

новини Широкинського району

новини Юр’ївського району