Ціни на нерухомість зростуть

Експерти прогнозують, що через стабілізацію курсу американського долара ціни на квартири в Україні знову підуть вгору.

Уже пройшло два місяці, як курс долара зафіксувався на позначці 25 гривень. Ріелтрои кажуть, що така стабілізація призвела до пожвавлення продажів на ринку нерухомості і навіть невеликого зростання цін, – пише Gazeta.ua.

Найчастіше люди купують однокімнатні квартири за $ 22-26 тисяч або двокімнатні за $ 40-45 тисяч.

“Але якщо ще в березні-квітні люди просто вивчали варіанти, то тепер при стабілізації курсу долара кількість угод зросла в 2-3 рази. Так, якщо на початку весни у брокерів було 2-3 угоди на місяць, то зараз їх 6-8 “, – розповів столичний ріелтор Максим Єрмоленко.

За його словами, люди активізувалися і в покупках новобудов, де “квадрат” коштує $ 500-600.

Якщо попит на покупку житла збережеться найближчі кілька місяців, то це призведе до того, що бюджетні варіанти розкуплять і залишаться пропозиції дорожчі.

“Це призведе до штучного зростання цін, коли вартість” квадрата “в дешевих варіантах складе не $ 800, а $ 1000 “, – зазначив Єрмоленко. При цьому ріелтор додає, що таке пожвавлення ринку і невелике зростання цін можливе лише при збереженні курсу долара в діапазоні 25-26 грн хоча б до кінця року.

Своєю чергою, економіст Іван Нікітченко вважає, що восени курс долара підніметься на 1-2 позначки: “Цей сценарій закладений в прогнозі уряду. Він реальний, якщо в країні не буде загострення конфлікту на Донбасі і ми отримаємо транш від МВФ. При цьому невелике зростання курсу долара обумовлений і початком бізнес-сезону: восени традиційно зростає попит на валюту. Так що діапазон в $ 25-26 / грн реальний”.

А ось аналітик SV development Сергій Костецький сумнівається, що стабільний курс вплине на зростання цін на ринку нерухомості: “Проблема в тому, що витрати на утримання нерухомості ростуть: з’явився податок на нерухомість, дуже кусаються комунальні тарифи. Тому зараз квартиру вже неможливо купити чисто з інвестиційних міркувань в надії, що її вдасться вигідно здати в оренду або перепродати через кілька років з великою націнкою. Так що, найімовірніше, ціни на житло ще кілька років будуть на дні”.