Турчинов: Національний координаційний центр кібербезпеки повинен мобілізувати весь наявний потенціал для забезпечення надійного кіберзахисту країни

Під головуванням Секретаря Ради національної безпеки і оборони України  Олександра Турчинова відбулося засідання Національного координаційного центру кібербезпеки. Під час засідання за участю керівників Міністерства оборони, Генерального штабу, Служби безпеки, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації, Служби зовнішньої розвідки, Головного управління розвідки Міністерства оборони, Управління розвідки адміністрації Державної прикордонної служби, Національної поліції, Міністерства юстиції та Національного банку України, до відання яких належать питання кібербезпеки, були визначені першочергові заходи з протидії кіберзагрозам.

За словами О.Турчинова, аналіз матеріалів, які надходять на адресу Апарату РНБО України від розвідувальних органів, Служби безпеки України, Державної служби спеціального зв’язку і захисту інформації, «дає підстави стверджувати, що Російська Федерація активно провадить агресивну політику не тільки на фронті на сході України, а й у кіберпросторі, яка є елементом «гібридної» війни проти нашої держави».

«Актуалізуються й інші кіберзагрози, зокрема, зростає кіберзлочинність та активізується кібершпіонаж», – сказав він. При цьому Секретар РНБО України нагадав, що самі ці проблеми покликана розв’язати нещодавно ухвалена Стратегія кібербезпеки України.

Саме тому, на думку О.Турчинова, Національний координаційний центр кібербезпеки має стати системоутворюючим елементом всієї системи кібербезпеки та кіберзахисту України. «До складу Центру увійшли представники ключових державних органів, які відповідають за весь спектр питань протидії широкому спектру кіберзагроз», – сказав він.

О.Турчинов наголосив на важливості запровадження чіткої спеціалізації державних суб’єктів забезпечення кібербезпеки.

«У стислі терміни ми повинні провести огляд наявних сил, засобів та можливостей нарощування потенціалу реагування відповідних державних органів. Має бути чітко відпрацьований механізм взаємодії та інформаційного обміну суб’єктів кібербезпеки у разі виявлення кібератак та кіберінцидентів», – додав він.

Підсумовуючи, Секретар РНБО України підкреслив, що в рамках діяльності створеного Центру «має бути побудована чітка вертикаль контролю і координації заходів у сфері кібербезпеки». «Особливу увагу буде приділено процесу опрацювання інформації, виробленню дієвих механізмів оперативного реагування на загрози», – наголосив він, додавши, що кожен виклик, який надходить з кіберпростору, «повинен отримати нашу активну та асиметричну відповідь».

НОВИНИ РАЙОНІВ ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

новини Апостолівського району

новини Васильківського району

новини Верхньодніпровського району

новини Вільногірська

новини Дніпра

новини Жовтих Вод

новини Км’янського

новини Криворізького району

новини Криничанського району

новини Магдалинівського району

новини Марганця

новини Межівського району

новини Нікопольського району

новини Новомосковського району

новини Павлоградського району

новини Першотравенська

новини Петриківського району

новини Петропавлівського району

новини Покрова

новини Покровського району

новини П’ятихатського району

новини Синельниківського району

новини Солонянського району

новини Софіївського району

новини Тернівки

новини Томаківського району

новини Царичанського району

новини Широкинського району

новини Юр’ївського району