У Дніпрі пройшов фестиваль «Собори наших душ»

У міському Палац дітей та юнацтва підбили підсумки конкурсного фестивалю «Собори наших душ» і нагородили його переможців. Про це пише ДНІПРО СЬОГОДНІ з посиланням на Дніпровську міську раду.

Цього року фестиваль зібрав понад 5 тис. учасників – учнів та вихованців навчальних і позашкільних закладів міста. Переможцями стали 658 дітей. Вони розподілилися за номінаціями:  образотворче та декоративно-вжиткове мистецтво, поезія та проза, композитори.  Усі переможці отримали грамоти, а ті, чиї роботи визнані найкращими, – ще й статуетки-оскари. Привітала всіх присутніх у залі заступник директора департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради Одарка Біла. Вона подякувала педагогам, батькам за те, що виховують таких творчих, талановитих дітей.

«Це – один з конкурсів, який збирає велику кількість учасників. Цього року їх понад 5 тисяч, а переможців міського етапу – 658. Вони й представлятимуть Дніпро на обласному етапі конкурсу. Слід зазначати, що цього року маємо багато учасників і переможців у номінації «Поезія та проза», а також «Образотворче та декоративно-вжиткове мистецтво», в якій представлено багато робіт з петриківського розпису. Діти-учасники всі дуже різні, але по-своєму талановиті. Такий конкурс, насамперед, дає нашому молодому поколінню розуміння, що вони є справжніми українцями, своєрідною об’єднавчою силою на ґрунті національних традицій», – зазначила Одарка Біла. Вона також побажала дітям подальшого творчого натхнення і майбутніх перемог. «Ви – наша гордість, велика надія. Усе місто вами пишається», – сказала представниця мерії, звертаюсь до переможців.

Під час заходу також були відзначені грамотами керівники творчих гуртків, центрів позашкільної роботи. На сцені палацу виступили його творчі колективи.

Одна з переможниць конкурсу в номінації «Поезія та проза» 10-річна  Антоніна Марикіна радіє такій відзнаці. «Написала для конкурсу казку під назвою «Як з’явився барабан». Насправді писала спочатку як твір, а вийшла – казка. Вчителька запропонувала відправити її на цей конкурс, і от – моя робота перемогла!» – розповіла дівчинка.

15-річна Ангеліна Чорноус вже не раз брала участь у конкурсі, але цього року вперше перемогла. «Дякую організаторам за можливість брати участь у такому справді масштабному творчому змаганні. Це неабияке задоволення. Перемогла в номінації «Образотворче та декоративно-вжиткове мистецтво». Моя робота – писанкове дерево, над яким працювала три місяці, а взагалі писанкарством займаюся вже шість років», – поділилася Ангеліна.