У Дніпрі святкують головне ісламське свято року – Курбан-байрам

Жителі Дніпропетровщини запрошуються на головне ісламське свято року. Етно-концерт, знайомство з мусульманськими звичаями, виставка східних тканин і жіночого одягу, дегустація плову – все це буде на святі Курбан-байрам, повідомляє сайт Дніпро сьогодні з посиланням на прес-службу Дніпропетровської ОДА.

Сьогодні у парку Глоби знайдеться місце всім жителям області, незалежно від віросповідання. Гості зможуть зануритися в атмосферу мусульманських традицій. У двогодинній програмі свята – концерт етнічних колективів і страви національної кухні. Серед фірмових м’ясних страв можна буде скуштувати плов. Крім того, буде представлена велика колекція східних тканин та жіночого одягу. Запрошуються всі бажаючі. Віросповідання не має значення.

Місце проведення: Дніпро, центральна площа парку Глоби. Початок – о 17.00.

Курбан-байрам – один з обрядів паломництва до Мекки. Звичайно, не всі можуть здійснити хадж на священну землю. Тому канони ісламу дозволяють мусульманам виконувати кульмінаційну частину обряду там, де вони проживають. У цей день прийнято приносити в жертву баранчика або вівцю: вважається, що м’ясо тварини священне і його роздають нужденним. Всі релігійні обряди проходять у спеціально відведених місцях.