Межівський район відзначав День соборності України

Протягом 28 років українці відзначають День Соборності України.

Актом об’єднання Української Народної Республіки (УНР) і Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР)стверджувалось об’єднання двох держав на основі українських земель у складі Російської та Австро-Угорської імперій в єдину соборну Українську державу, яка відтоді ставала гарантом загальнонаціональних інтересів українців, передає сайт Межова Сьогодні з посиланням на Межівську РДА.
Сьогодні, коли наша країна розділена через військове вторгнення сусідньої країни і Крим та Схід України відокремлений «сірою зоною», дослідники української державності сходяться на тезі, що однією з найважливіших історичних дат для народу України є саме це свято. Соборність означає, по-перше, об’єднання в одне державне ціле всіх земель, які заселяє конкретна нація на суцільній території; по-друге – духовну консолідацію всіх жителів держави, згуртованість громадян, незалежно від їхньої національності. Нарешті, соборність невіддільна від державності, суверенітету й реальної незалежності народу – фундаменту для побудови демократичної держави.

З нагоди державного свята у Межівському районі відбулися урочисті заходи. О 10 годині у селищі Межова актив району покладали квіти до пам’ятного знаку Героям Небесної Сотні та загиблим героям – учасникам антитерористичної операції на Сході України. З вітальним словом до присутніх звернулася перший заступником голови райдержадміністрації А.С. Жук.

Цього дня громадськість району також вшанувала пам’ять борця за волю українського народу Т.Г. Шевченка покладанням квітів до погруддя поета у селі Українка Межівського району.
З метою консолідації суспільства навколо ідеї єдності держави, виховання у громадян патріотизму та гордості за героїчне минуле та сьогодення Українського народу та з нагоди 98-ї річниці проголошення Акта злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки відповідні заходи були проведені у інших населених пунктах району