Межівський район відзначав День соборності України

Протягом 28 років українці відзначають День Соборності України.

Актом об’єднання Української Народної Республіки (УНР) і Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР)стверджувалось об’єднання двох держав на основі українських земель у складі Російської та Австро-Угорської імперій в єдину соборну Українську державу, яка відтоді ставала гарантом загальнонаціональних інтересів українців, передає сайт Межова Сьогодні з посиланням на Межівську РДА.
Сьогодні, коли наша країна розділена через військове вторгнення сусідньої країни і Крим та Схід України відокремлений «сірою зоною», дослідники української державності сходяться на тезі, що однією з найважливіших історичних дат для народу України є саме це свято. Соборність означає, по-перше, об’єднання в одне державне ціле всіх земель, які заселяє конкретна нація на суцільній території; по-друге – духовну консолідацію всіх жителів держави, згуртованість громадян, незалежно від їхньої національності. Нарешті, соборність невіддільна від державності, суверенітету й реальної незалежності народу – фундаменту для побудови демократичної держави.

З нагоди державного свята у Межівському районі відбулися урочисті заходи. О 10 годині у селищі Межова актив району покладали квіти до пам’ятного знаку Героям Небесної Сотні та загиблим героям – учасникам антитерористичної операції на Сході України. З вітальним словом до присутніх звернулася перший заступником голови райдержадміністрації А.С. Жук.

Цього дня громадськість району також вшанувала пам’ять борця за волю українського народу Т.Г. Шевченка покладанням квітів до погруддя поета у селі Українка Межівського району.
З метою консолідації суспільства навколо ідеї єдності держави, виховання у громадян патріотизму та гордості за героїчне минуле та сьогодення Українського народу та з нагоди 98-ї річниці проголошення Акта злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки відповідні заходи були проведені у інших населених пунктах району

 

НОВИНИ РАЙОНІВ ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

новини Апостолівського району

новини Васильківського району

новини Верхньодніпровського району

новини Вільногірська

новини Дніпра

новини Жовтих Вод

новини Км’янського

новини Криворізького району

новини Криничанського району

новини Магдалинівського району

новини Марганця

новини Межівського району

новини Нікопольського району

новини Новомосковського району

новини Павлоградського району

новини Першотравенська

новини Петриківського району

новини Петропавлівського району

новини Покрова

новини Покровського району

новини П’ятихатського району

новини Синельниківського району

новини Солонянського району

новини Софіївського району

новини Тернівки

новини Томаківського району

новини Царичанського району

новини Широкинського району

новини Юр’ївського району