«Укрзалізниця» планує змінити систему бронювання та продажу залізничних квитків в Інтернеті

Публічна акціонерна компанія «Укрзалізниця» планує змінити систему бронювання та продажу залізничних квитків в Інтернеті, аби усунути корупційні ризики у цьому сегменті.

Про це написав на своїй сторінці у Фейсбуці голова правління компанії Войцех Бальчун.

«Будемо міняти систему бронювання залізничних квитків. Рухаємося до скасування так званого «комерційного бронювання», величезного джерела зловживань і корупції. Коли квиток неможливо купити, а поїзди відправляються порожніми. Усі ризики комерційний агент має брати на себе. У тому чи іншому вигляді буде резерв для соціально вразливих верств населення та органів державної влади. Основну частку проїзних документів – у вільний продаж!» – написав Бальчун, не уточнивши інших подробиць.

Як відомо, 25 липня керівництво «Укрзалізниці» представило Міністерству інфраструктури план розвитку компанії на 6 місяців, а до кінця року планує розробити більш детальний план на 5 років.

Згідно з планом розвитку, у сегменті пасажирських перевезень пропонується підвищити якість санітарного стану вагонів і забезпечити належний температурний режим.

Крім того, планується ввести нові маршрути прямування поїздів, ввести в експлуатацію 21 новий пасажирський вагон, які буде поставлено у 2016 році, а також підготувати технічну документацію для придбання у 2017 році нових вагонів.

Крім того, керівництво «Укрзалізниці» хоче вдосконалити сервіс продажу квитків, зокрема, шляхом запровадження його мобільної версії, терміналів самообслуговування і створення єдиного транспортного порталу – онлайн-вікна.

На початку червня Мінінфраструктури підписало контракт з головою правління «Укрзалізниці» Войцехом Бальчуном. 1 червня Кабінет міністрів України схвалив підписання контракту з обраним 20 квітня головою компанії поляком Войцехом Бальчуном, який у 2008-2013 роках очолював правління залізничної компанії Польщі – PKP Cargo і трансформував майже збанкрутілого державного перевізника у фінансово здорову компанію.