Як не стати жертвою аномальної спеки?

Синоптики фіксують на Дніпропетровщині аномальну спеку. Температура повітря на 3-6 градусів вища за норму. Підтримати організм та хороше самопочуття навіть у виснажливі +35 допоможуть прості правила. Їх нагадали в Обласному центрі здоров’я.

Намагайтеся якомога менше перебувати на сонці. Особливо з 11.00 до 17.00, коли сонце найбільш активне. Не варто збільшувати фізичне навантаження. Спека – це вже навантаження на серце і судини.

В спеку носіть вільний одяг з натуральних тканин, наприклад, бавовни або льону. Синтетика погано пропускає повітря і не дає шкірі дихати. Обов’язково носіть кепку або шляпу. Якщо голова перегріється, то можна отримати сонячний удар.

Перегляньте свій раціон. Виключіть жирне, смажене й солодке. В меню повинна бути легка їжа – овочі, фрукти, відварна або тушкована риба, курка, холодні супи. Не переїдайте. Пийте не менше 1,5 – 3 літрів на день. Не рекомендується втамовувати спрагу алкоголем і газованими напоями.

Зведіть до мінімуму використання декоративної косметики. Шкіра в спеку посилено дихає, знижуючи температуру тіла. Закупорені пори можуть призвести до перегріву організму. Частіше приймайте душ – це очистить пори та освіжить.

Будьте обережні з кондиціонерами. Не встановлюйте температуру нижче + 23 градусів та стежте, щоб на вас не дув прямий потік повітря. Через це можна застудитися і отримати ускладнення хронічних захворювань.

Особливо обережними в спеку слід бути дітям, людям з діабетом, онкологією, будь-якими хронічними захворюваннями. При погіршенні стану здоров’я обов’язково зверніться до лікаря.