Затоплення дніпропетровського метро знищить місто

Про це повідомив у “Мост-Днепр” завідувач кафедри гідрогеології НГУ, доктор технічних наук, професор Дмитро Рудаков.

“Встановити герметичну перемичку – це з розряду фантастики, оскільки не той технічний рівень. У разі затоплення, можна розглядати ту катастрофу, яка сталася на ж/м Тополя в 1997 році. Якщо відбудеться затоплення, то воно торкнеться історичної (нижньої) частини міста, де зосереджені будівлі, що представляють художню та архітектурну цінність, багато транспортних комунікацій і дренажні споруди. Наслідки будуть непередбачувані “, – розповів він.

З ним згоден доцент кафедри екології НГУ Олександр Ковров, який розповів, що консервація недобудованих станцій Дніпропетровського метрополітену шляхом засипання або затоплення на сьогоднішній день є не найкращим варіантом розвитку подій.

“Особливістю Дніпропетровська є те, що місто розташоване на лесових ґрунтах. Коли ґрунти насичуються водою, фізико-механічні властивості різко змінюються і можуть утворювати негативні чинники, як пливун. Якщо припустити затоплення ділянки метро, то дуже ймовірно, що вода буде підніматися, обводняти осадові породи, які лежать вище. Таким чином, затоплення або закладення породами – це не кращий варіант, в світі існують інші способи”, – розповів він.